piątek, 9 listopada 2012

Tancz ze mna i przytul mnie

Niedawno udało mi się przeczytać dwie książki Karen Kingsbury. Bardzo zachęciły mnie tytuły i pomyślałam, że mogą być świetne. I powiem Wam, że nie rozczarowałam się, gdy je przeczytałam. Są niesamowite, niektóre rozdziały tak mnie wzruszyły, że nie mogłam się uspokoić.
Opowiadają one o rodzinie Reynoldsonów o ich małżeństwie, chwilach szczęśliwych jak i trudnych. Uogólniając opowiadają o życiu, które nie zawsze zaskakuje nas pozytywnie, ale jest Ktoś kto nigdy nas nie opuszcza.


Opis:

Abby i John byli przez wszystkich uznawani za idealne małżeństwo. Kochali się od dzieciństwa, przyjaźnili się nawet ich ojcowie. Znajomi zazdrościli im, dzieci widziały w nich wzór, wszyscy ich podziwiali. Mimo to związek Johna i Abby zaczął zmierzać w stronę rozpadu. John jest bliski nawiązania romansu z inną kobietą, a jego małżeństwo z Abby istnieje już niemal tylko na papierze. Wciąż żyją pod jednym dachem, ale jak dwoje obcych ludzi, a nie kochająca się para. Już od dawna ze sobą nie tańczą... „Tańcz ze mną” to opowieść o miłości, która przetrwa wszystko, jeśli tylko jest prawdziwa, o poświęceniu dla drugiego człowieka, o ludzkiej sile i wytrwałości, i o cudowności i wierności Boga. Kontynuacja książki Tańcz ze mną cz.2

John i Abby Reynoldsowie ocalili swoje bliskie rozpadu małżeństwo.  Lecz nagle wydarza się tragedia, jakiej Abby i John zupełnie się nie spodziewali.
Pisk hamulców, huk miażdżonego metalu... A potem zupełnie inne niż wcześniej życie, pełne smutku, na krawędzi rozpaczy. Poczucie winy, kryzys wiary u dzieci, pragnienie moralnego rozgrzeszenia i oczekiwanie na cud. John i Abby muszą przypominać sobie, co jest najważniejsze i trzymać się tego, na przekór wszystkiemu. Są zdeterminowani, chcą na nowo odnaleźć szczęście, razem jako kochająca się rodzina. Ale czy starczy być razem, żeby stawić czoła zupełnie nowej, niespodziewanej i trudnej sytuacji życiowej?
  Klara

16 komentarzy:

 1. W przyszłości chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przeczytać, bo jeszcze nie czytałam :(

  OdpowiedzUsuń
 3. zostałaś wyróżniona w Liebster Award:)

  OdpowiedzUsuń
 4. opis wygląda obiecująco, to chyba coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. hmm, nie wiem w sumie, co sądzić o tej książce, raczej czytam tylko kryminały, ale w sumie coś takiego mogłoby być ciekawą odmianą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie czytalam ale chyba się skuszę, jak tylko będe miała czas :>

  masz ochotę zaobserwowac się nawzajem ? :>

  OdpowiedzUsuń
 7. witaj. ciekawy post. obserwuję.
  zapraszam do mnie: http://nothingobliges.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się,że jesteś. ;*
Zostaw po sobie ślad.
Za każdy komentarz bardzo dziękuje !