środa, 29 października 2014

Naucz się doceniać, to co masz, zanim czas sprawi, że docenisz to co miałeś.

Susan Lenzke

Czasami nie doceniamy tego co mamy, tego co dostajemy w prezencie, często mamy pretensje , ze mogłoby to być innego koloru, innej marki lub droższe i lepszej jakości. I pomyśleć ze w niektórych miejscach na świecie, dzieci, młodzież i dorośli nie świętują urodzin. Nie wiedza co do znaczy urządzić przyjęcie urodzinowe, zdmuchnąć tyle świeczek ile ma się lat, nikt nie śpiewa im sto lat ani nie życzy "Wszystkiego najlepszego". Nie dostają nawet małych prezentów, urodzinowych kartek kiedy wchodzą w nowy rok życia.
To smutne, ale niestety prawdziwe. Niedawno w colleg-u na zajęciach dotyczących świętowania różnych uroczystości tych osobistych i publicznych rozmawiałam z chłopakiem, który pochodzi z
Afganistanu i który nigdy nie obchodził swoich urodzin. Pytania dotyczyły głównie urodzin, wiec ja opowiadałam mu jak wyglądają moje, wyglądały bo dużo pytań dotyczyło przeszłości. On niestety nie mógł nic powiedzieć, teoretycznie mógł zmyślić cos ale z drugiej strony ciężko wyobrazić sobie cos czego nigdy się nie przeżyło.


A takie rzeczy można spotkać u mnie w jednym parku !wielka stopa
Klara
 

12 komentarzy:

 1. Ah, często łapię się na tym że na co dzień nie doceniam tego co mam, najzwyczajniej mam z tym problem. Dopiero po czasie zdaje sobie sprawę ze mam tak wiele i że nie każdy ma tak dobrze, powinnam się cieszyć i warto. :) piękny park :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To fakt, trzeba doceniać to, co się ma. Choć z tymi urodzinami to też różnie bywa, i w Polsce są osoby które nie obchodzą. A stopa fajna:D

  OdpowiedzUsuń
 3. jesteśmy już takim narodem, który ciągle narzeka, ciągle mu czegoś brakuje, a to inni mają lepiej...
  dobrze napisane- trzeba doceniać to co się ma :) niektórzy mają o wiele gorzej

  OdpowiedzUsuń
 4. Smutne, że nigdy nie obchodził swoich urodzin w jakiś wyjątkowy sposób. Zawsze miło, gdy chociaż ten dzień w roku - nasz dzień, różni się chociaż trochę od innych dni..
  Fajne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie najlepszą nauką doceniania drobnych rzeczy była niestety śmierć Ani Przybylskiej... od tej pory staram się zauważać każdą drobnostkę w ciągu dnia.
  www.antymarka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Celna uwaga, że trudno zmyślić coś, czego nigdy się nie przeżyło. Spotkania z takimi ludźmi otwierają oczy na rzeczywistość. W tym tygodniu miałam okazje dowiedzieć się czegoś, co również zmieniło moje postrzeganie świata... Kontakty z innymi naprawdę nas wzbogacają - nawet jak słyszymy o jakiś smutnych wydarzeniach z ich życia. Nie wiem jak to ująć, ale po prostu zmienia się perspektywa patrzenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawe zdjęcia :)
  Musimy zacząć doceniać to co mamy. Bo naprawdę inny mają gorzej i to jest smutne

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta stopa wymiata :-) Warto dostrzegać małe rzeczy i cieszyć się z nich :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzeba ciszyć się z tego co jest :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Taka niestety jest prawda. Nie potrafimy docenić tego co mamy, chcemy ciągle więcej a inni.. właśnie inni nie mają czasem nic. I to daje do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Moim zdaniem ludzie byliby bardziej szczęśliwi gdyby żyli chwilą i nie zamartwiali się swoimi aspiracjami. Wygórowane marzenia sprawiają, że czasem popadamy w smutek bo coś nam się nie udało, a czasami po prostu lepiej założyć różowe okulary i pomyśleć "będzie co ma być" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla wielu osób świętowanie urodzin to norma i właśnie dlatego nie potrafią tego docenić :) Ciężko doceniać to, co ma się od zawsze.

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się,że jesteś. ;*
Zostaw po sobie ślad.
Za każdy komentarz bardzo dziękuje !