piątek, 26 sierpnia 2016

Skup się na byciu produktywnym, a nie zajętym.

Tim Ferris

Coraz bardziej ludzie dążą do tego,aby stać się perfekcyjnymi. Ustalają sobie dużo celów, priorytetow, tworzą z dnia na dzień coraz większe listy "to do " przez co cały czas są zmęczeni i zamiast czerpać radość z życia to oni coraz bardziej przyspieszają, żeby zdarzyć. Doskonale znam to z własnego doświadczenia, przez jakiś okres czasu to byłam ja. Ciągle zaganiana, biegnąca ze spotkania na spotkanie, w międzyczasie załatwiajac kilka spraw, żeby nie marnować czasu itp. Dopiero po jakimś czasie dotarło do mnie, że to na dłuższą metę męczy choć początkowo taki tryb życia dawał mi ogromną radość i satysfakcję. Musiałam nauczyć się zwolnić, odpoczywać nie tylko na wyjazdach tylko każdego dnia. Nie było to łatwe, ale się udało. Czasami trzeba, a nawet warto coś odpuścić czy to jeden dzień przerwy od treningu, od rzeczy które możemy zrobić kolejnego dnia, bo nie są pilne. Nie chodzi mi o odwlekanie " nie chce mi się " tylko o zrobienie przerwy.  Nie bądźmy idealni, bądźmy sobą i żyjmy zgodnie ze swoim rytmem :)

Wiewiórki zawładnely mną, mam wrażenie że jest ich coraz więcej i mam nadzieję że uda mi się to kiedyś sfotografować na jednym zdjęciu.


 Wąsy z orzeszka :DKlara

16 komentarzy:

 1. Ale śliczne wiewióreczki:)<3

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda. Trzeba zwolnić ale też nie doprowadzić tym zwolnieniem do tego, że nasze życie będzie jednym wielkim bałaganem i stosem niedokończonych rzeczy.Bo zwolnić to nie nic nie robić tylko robić z głową i na spokojniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najmądrzejszy post, jaki ostatnio przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Popieram. Jaki sens jest robić wszystko na szybko, tak, żeby było. Takie drobne zwolnienie jest dobrym pomysłem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czasame chciałoby się zwolnić, ale się nie da. Grunt, żeby nie spędzić całego życia w biegu, bo daleko się na tym nie zajdzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio rozmawiałam na ten temat z moją szefową, że dziś ludzie dzielą się na tych z przerośniętą ambicją, którzy skupiają się na pracy i olewają życie osobiste, i na tych, którzy z kolei olewają pracę, zakładają rodzinę jeszcze przed 20 i wychodzą z założenia, że "jakoś to będzie". Szkoda, że większość ludzi nie potrafi znaleźć złotego środka.

  OdpowiedzUsuń
 9. O jakie fajne wiewióreczki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ideały nie istnieją a wiewiórka boska :D

  Pozdrawiam,
  ANRU

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę zapamiętać tytuł Twojego posta :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mądrze napisane. Nikt nie wymaga od nas bycia idealnym tylko sobą. Wszystkie nasze wady są wbrew pozorom piękne. Każdy z nas jest indywidualną osobą :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie, gdybyśmy bardziej myśleli o tym, żeby być produktywym, być może osiągali bysmy lepsze wyniki :) najbardziej mnie ogranicza myslenie o wszystkim na raz. Od razu łąpę doła ;/ W efekcie tracę sporo czasu i potem z niczym nie mogę zdążyć, a zaległości mi tylko przez to przybywa.

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się,że jesteś. ;*
Zostaw po sobie ślad.
Za każdy komentarz bardzo dziękuje !