sobota, 29 kwietnia 2017

To jak spędzasz dzień dzisiejszy, ostatecznie określa zarówno Twoją przeszłość, jak i przyszłość.

John BoydPhilip Zimbardo "Paradoks czasu"

Ostatnio tydzień w tydzień jeżdzę do collegu tylko trzy razy w tygodniu, a to wizyta u lekarza, a to strajk nauczycieli( fajnie, bo studenci mają wolne) i w tym tygodniu zapowiada się podobnie, tyle, że w poniedzialek jest bank holiday a w środę kolejny strajk. Normalnie żyć nie umierać. 

Co prawda nie marnuje już czasu na spanie, dzięki Sebkowi, który ma na rano do pracy i sobie z nim wstaje, a potem mam czas na wszytsko i praktycznie pół dnia dla siebie, bo do księgarni mam dopiero na 15.00. Wreszcie mogę bezczynnie leżeć i czytać książkę, przygotować coś dobrego i zdrowego, ostatnio robiłam babeczki ((muffinki) z bananowo- owsiankowe :)  Tak szybko się rozeszły, że mam tylko zdjęcie z piekarnika, ale będę robić wersję ulepszoną więc wtedy pojawią się na blogu.

Ludzie cały czas mnie zaskakują i praca w księgarni nauczyła i wciąż uczy mnie cierpliwości i ciągłego powtarzania, bo ludziom trudno jest zaakceptować i zrozumieć, że jak jest cos zapieczętowane i zafoliowane, to tak musi być i że ja nie mogę tego otworzyć, "-ale jak to, ja naprawdę chcę zobaczyć co jest w środku", "chciałabym to kupić, ale nie wiem co tam znajdę", "czy mogłaby pani znaleźć w internecie, czy są zdjęcia kartek" itp. I zauważam, że chyba ludzie nie lubią niespodzianek albo po prostu zadają pytania po to tylko żeby zagadać. I coś czuje, że znów muszę wrocić do mojego "trzy książkowego polecenia" bo jak ktoś sie pyta, powiedzmy o pamiątki książkowe na komunie i pokazuje wszystkie jakie mamy, to ciężko mu wybrać przez co ja i ta osoba traci czas, więc będę się stosować do zasady im mniej tym lepiej :)

U mnie wszystko pięknie kwitnie i kiedyś po pracy jak Sebek po mnie przyjechał to pojechaliśmy do sporego parku na spacerek i żebym mogła uwiecznić to na zdjęciach.Klara

11 komentarzy:

 1. Babeczki bananowe też chętnie bym zjadła :) Śliczne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale piękna wiosna w pełni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze przydało by się coś takiego w Polsce, bo już niedługo zmarzniemy tutaj, niby słonce ale zimno i nawet się nie chce wychodzić na spacer a przydałby się po zimowej stagnacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale macie piękną pogodę :) Normalnie pozazdrościć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe zdjęcia! Przynajmniej gdzieś tę wiosnę widać :)

  Dobrze, że rano wstajesz, przynajmniej nie marnujesz dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. pogoda jest tam u Was cudowna! te kwiaty to słońce ach...

  OdpowiedzUsuń
 7. Patrząc na Twoje zdjęcia, zatęskniłam za słońcem. U mnie od paru dni tylko deszcz, deszcz i deszcz

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ piękne wiosenne zdjęcia, u mnie szaro...

  OdpowiedzUsuń
 9. uwielbiam kolorowe drzewa! aż chce się żyć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale u ciebie jest pięknie - te zdjęcia wow
  Już się nie mogę doczekać przepisu
  Cierpliwość zawsze się przydaje jej wyćwiczenie w sobie :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się,że jesteś. ;*
Zostaw po sobie ślad.
Za każdy komentarz bardzo dziękuje !