sobota, 24 lutego 2018

Chodzi o to, by pięknie przeżyć każdy dzień. By zasypiać z myślą, że zrobiło się wszystko. By tak żyć, że wieczorem, gdy kładziesz się spać, niczego nie żałować.

Magdalena Witkiewicz 'Czereśnie zawsze muszą być dwie'

Choć wczoraj miałam zupełnie inny plan na dzień, miałam iść od innego parku, z rana porobić parę rzeczy to nie żałuje, że wstałam później, że się wyspałam, odpoczęłam i wyszłam do pracy półtorej godziny wcześniej, żeby po drodzę przespacerować się po parku i porobić zdjęcia. Sprzątanie łazienki może zaczekać, są rzeczy ważne i ważniejsze. A jak przełożę to dzień później, to świat się nie zawali. 
Uwielbiam łapać chwilę, wychodzić na dwór kiedy świeci słońce, zmieniać plany i ulepszać je spontanicznie. Cieszę się, że niektórych rzeczy nie da się zaplanować, bo zbyt ułożone życie mogłoby być trochę nudne, a tak to każdy dzień może stać się nieprzewidywalny. 

W powietrzu czuć niesamowicie wiosnę, chociaż jest trochę chłodno, jest przyjemnie. Bardzo lubię oglądać kwiaty i je fotografować jak zaczynają rosnąć, jak wszystko wokół staje się kolorowe i się zmienia. Każda pora roku ma w sobie coś magicznego, można się w niej zachwycić i znaleźć niesamowite rzeczy. 

W tym roku pomimo zimy (tak, nawet w Szkocji było sporo śniegu) wiosna zawitała bardzo wcześnie, bo pierwsze kwiaty zaczęły się pojawiać 5 lutego, co prawda potem pojawił się na jeden dzień śnieg, ale tylko na chwilkę. Szybko stopniał i kwiaty dalej mogły rozkwitać.

Uwielbiam przejrzyste niebo bez chmur, promienie słoneczne i to wiosenne powietrze. I choć do atronomicznej wiosny jeszcze daleko to z dnia na dzień robi się coraz cieplej.

Czyż nie jest cudownie? Zostawiam Was ze zdjęciami, słowa są zbędne. Klara

11 komentarzy:

 1. No fakt, u was cudownie, ale do nas zima wróciła na całego, śnieg, mróz i wiatr taki, że okno trudno otworzyć...
  Twoje zdjęcia tylko przypominają, że wkrótce marzec, bo za oknem tego nie widzę:-(
  Pewnie, że żadne porządki nie wygrają z takim spacerem, kurz jest po to by leżał:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam aż u mnie będzie tak pięknie ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia! Zazdroszczę tej wiosny, w Polsce mamy -17 stopni w nocy i niewiele mniej w ciągu dnia, więc nie wiem, jak ja wytrzymam w pracy. Coś strasznego! Oby to jakoś szybko zmieniło się w wiosnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne zdjęcia! U mnie też krokusy i przebiśniegi pięknie kwitną, ale jest ciągle zimno.
  Pozdrawiam!:)

  xxBasia

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcia są cudne - czuć wiosnę :-) Masz rację trzeba chwytać każdy dzień :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. U Ciebie tak pięknie, tak kolorowo.
  A u mnie mróz.... DObrze, że słoneczko wyszło!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, te kwiaty są cudowne :). Moje życie jest niestety bardzo poukładane, co do minuty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne zdjęcia:) Przypomniała mi się zeszłoroczna wyprawa do Doliny Chochołowskiej na polowanie na krokusy :) Mam nadzieję, że w tym roku też się tam wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Klara - przepiękne zdjęcia. Pozwolisz, że sobie ściągnę i umieszczę na pulpicie komputera? Mam nadzieję, że moje krokusy, które posadziłam wraz z początkiem jesieni pięknie wzejdą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo :)
   Pewnie, możesz sobie pobrać i ustawić, to będzie dla mnie największy komplement i zaszczyt :)

   Usuń
 10. Cudowne zdjęcia z krokusami. :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się,że jesteś. ;*
Zostaw po sobie ślad.
Za każdy komentarz bardzo dziękuje !