poniedziałek, 7 maja 2018

Szczęście to przyjemność, której się nie żałuje.

Sokrates

Wycieczka do Ogrodu Kosmicznej Spekulacji (Garden of Cosmic Speculation) była bardzo udana, pogoda super nam dopisała, mieliśmy słoneczko, piękne niebieskie niebo i cieplutko. Było 20 stopni, bez wiatru więc jak na Szkocje to istne lato. Największym minusem jest to, że było sporo ludzi, więc trzeba było się trochę nagimnastykować, żeby zrobić ładne i ciekawe zdjęcie.

Jak wspominałam w poprzednim poście, park jest otwarty tylko raz do roku, dlatego, że jest to posiadłość prywatna, a ogród zaprojektowany jest przez sławnego projektanta Charles Jencks, który mieszkał tam ze swoją żoną. Wszystkie zebrane pieniądze z biletów idą na organizacje charytatywne, a najwięcej bo 60% procent z dochodów na organizacje wspierającą ludzi chorych na raka Maggie (czyli żony Charles-a która zmarła na raka piersi po dwóch latach walki).

Miejsce jest niesamowite, pomimo tego, że było sporo ludzi, była cisza, spokój i można było zachwycać się naturą oraz niesamowitą architekturą. Były również bardzo wyjątkowe i niespotykane ogrody, piękne kwiaty i drzewa. Zdjęcia na pewno pojawią się niebawem. A tymczasem, czy Wam również ostatnie zdjęcie skojarzyło się z Alicją w Krainie Czarów ?Klara

13 komentarzy:

 1. Niesamowite, warto czekać rok, by to zobaczyć!

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś pięknego, dobrze, że zwiedziłaś i fotki porobiłaś, dzięki którym i my możemy zobaczyć jak tam jest. Serdeczności :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj!
  Takie krajobrazy, to gratka dla oczu:)
  Zapraszam, bo u mnie także kolorowo, kwieciście:)
  Pozdrowionka zostawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Natalia | Ogrodolandia.pl8 maja 2018 11:25

  Cuda!! i tak masz rację, ostatnie zdjęcie niczym urwane z bajki! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. WOW! Kosmos! Ale ktoś miał fantazję! O_O

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś fantastycznego, zdjęcia świetnie oddają niezwykłość tego miejsca. Pogoda rzeczywiście udana, nie ma co. Poznawanie takich miejsc zawsze było dla mnie wielką przyjemnością.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam parki i zielone klimaty. To mnie uspokaja, pozwala oczyścić umysł i uśpić zmartwienia choć na chwilę. :) Piękne miejsce!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekałam na tą relację, właśnie po tym ostatnim zdjęciu, który umieściłaś na Instagramie. Kiedy pisałaś o tym w poprzednim poście, pomyślałam sobie: "zapewne ogród jakich wiele". Ale teraz po tych kilku zdjęciach widzę jak bardzo się myliłam. I nawet trochę a nawet bardzo Ci zazdroszczę, że mogłaś to podziwiać na żywo :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie miejsce przepiekne i nietuzinkowe. Ha ha ha tez pomyślałam o Alicjii w Krainie Czarów patrząc na ostatnie ze zdjęć :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Robi ogromne wrażenie. Szkoda, że jest otwarty tylko raz do roku, świetnie że pogoda dopisała. Fajnie, że właściciele decydują się na udostępnienie tego miejsca. Jest jak z bajki!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow, wow, wow - tylko tyle jestem w stanie z siebie wykrzesać;) Cudne fotki!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow! Masz więcej zdjęć? Z chęcią bym zobaczyła - wspaniałe miejsce!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się,że jesteś. ;*
Zostaw po sobie ślad.
Za każdy komentarz bardzo dziękuje !