sobota, 28 marca 2015

Zamiast mówić, że pracujesz powiedz polepszam swoje życie. Wówczas możesz robić to samo, ale nie tak samo.

Karol Bartkowski
 
 
Wiele rzeczy zależy od naszego punktu widzenia. Czasami jest tak, że dwie osoby wykonują tą samą pracę, jedna z nich jest zadowolona, a druga wręcz odwrotnie, tylko narzeka i wszystko ją denerwuje.
Jedna jest szczęśliwa, pełna życia, a druga ledwo dająca radę, bez energii. W wielu przypadkach wystarczy zmienić nastawienie, to dużo daje od razu to lepiej wygląda. Podoba mi się ten cytat, szczególnie ta pierwsza jego część.
 
Egzaminy zdane, jeszcze ostatni po świętach i laba. Jeszcze 4 dni collegu i czeka mnie wspaniałe 20 dni wolnego, teoretycznie mam od 3-20 kwietnia, ale że jadę do Polski 17 wyrobić paszport to moje wolne przedłuża się do 22 kwietnia włącznie. Ale zanim nastąpi to, w następnym tygodniu mam poczęstunek Wielkanocny w collegu, bo robimy klasowo we wtorek, a w środę jadę z Jamesem moim nauczycielem i cala klasą na golfa, to się będzie działo. Nigdy w życiu nie grałam, ale na szczęście z racji tego że nauczyciel jest członkiem klubu golfowego załatwił nam 2 lekcje po 40 minut z jego trenerem, który go kiedyś uczył. Koniecznie musi być słońce bo widoki są genialne, tym bardziej że pole golfowe jest położone dosyć na górze z widokiem na góry, las i jezioro.
 

 ciekawie było zobaczyć tyle dwójek przy włączeniu laptopa :)

góry i spontaniczny wypad z Andrzejem, Aneta i Grześkiem (powitanie wiosny)
choć wiało, to miło było posiedzieć nad takimi widokami
Klara


7 komentarzy:

 1. Czytając książkę "jesteś cudem" - polecam, jeżeli jeszcze nie wpadła Ci w ręce - Był temat o tym, że wszyscy robimy to samo, a różnica polega na tym jak to robimy. Otóż chodzi o to aby w najdrobniejszą pracę wkładać serce! Wtedy najcięższą czynność wykonamy z uśmiechem na twarzy! :) Naprawdę, sprawdziłam sama na sobie! :) Ale masz dobrze! 20 dni wolnego, to prawie jak wakacje :D Zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O uwielbiam tą książkę, ci prawda mam ją w wersji ebook, ale jest wspaniała, tyle mądrości w niej.

   Usuń
 2. Dokładnie! Bardzo dużo zależy od naszego podejścia :) Warto nad tym pracować na poziomie świadomości i zwracać uwagę na to, jak formułujemy pewne myśli :)
  Gratuluję zdanych egzaminów! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A na tapecie laptopa Teneryfa?
  Też nigdy nie grałam w golfa... Ciekawe co ten sport ma w sobie, że fascynuje tyle ludzi? Może po dwóch lekcjach coś mi więcej powiesz :-)
  Co do cytatu, to również podoba mi się jego pierwsza część (w szczególności). To tak trochę na zasadzie, że obojętnie co nam się przydarzy to my sami decydujemy czy będziemy się tym martwić czy też cieszyć. Oby jak najwięcej tego drugiego ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oto jest Teneryfa. Chyba się w niej zakochałam, mam ją wszędzie. Na telefonie, na komputerze, niedługo w zdjęciach porozwieszanych w pokoju haha :)
   Powiem Ci, że daje dużo radości i w dalszych etapach tej gry daje i wymaga ogromnie dużo cierpliwości i myślenia, jak mocno trzeba strzelić, żeby trafić do dołka. Ale myślę, że największą radość mi dało to,że byłam tam ze świetnymi i bardzo zabawnymi ludźmi więc przyjemnie gralo się i spedzalo czas, samemu nie dało by to tak dużo radości,

   Usuń
 4. Nooo! Cytat bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się,że jesteś. ;*
Zostaw po sobie ślad.
Za każdy komentarz bardzo dziękuje !