czwartek, 22 maja 2014

Jeśli uważasz, że druga osoba ma wlaściwie dziewięćdziesiąt dziewięć wad i tylko jedną zaletę, opowiadaj o tej jednej zalecie.

Phil Bosmans

O ile lepiej wyglądalo by życie, gdybysmy za wszelką cenę nie skupiali się na kogoś wadach tylko na jego zaletach, nawet jeśli ma ich o wiele mniej.  Czy to przyjaciólka czy to kolega, nie ma ludzi idealnych więc normalnością jest, że ktoś ma inne zdanie albo ma jakieś cechy, które nas po prostu denerwują.  Po prostu najlepiej wychwytywać te dobre rzeczy, choć nie jest to latwe. Ja każdego dnia staram się widzieć same zalety, największy trening i najtrudniejszy trening, to widzieć je u swojego mlodszego brata, który przyznam szczerze chyba nie ma zadnej zalety, no może jak śpi.. o jednak coś się znalazlo. Jednak 5 lat różnicy, to dla nas zdecydowanie za dużo.. 
Kolejne widoczki z Strathclyde Country Park, uwielbiam wszelkie jeziora, ten park jest na liście moich ulubionych, choć jest dość daleko to i tak planuje tam wrócić.katapulta bungee <3
Klara

24 komentarze:

 1. To racja :) Za dużo zrobiło się hejtu, nie tylko w internecie, ale także dookoła nas. Mało kto z nas cieszy się na widok drugiego człowieka, raczej uciekamy do nory, jakiejś przystani, gdzie możemy wyładować/poobmawiać/wyżalić się na innych. A przecież o dużo lepiej byłoby pogadać, może coś wyjaśnić, może doradzić... i zacząć cieszyć się, że są. Bo potrzebujemy innych ludzi do życia, jednych mniej, drugich bardziej... :)

  Pozdrawiam, śliczne widoczki!
  www.pomrugaj.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojj, chciałabym tak odpocząć od codzienności przy jeziorku! Super sprawa!:)
  http://gusiaablog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. oh, jak ja bym chciała już wakacje, tak pojechać sobie właśnie tam i leżeć na kocyku i nie zwracać uwagi na nic i na nikogo

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się już sam tytuł :D A z tym zaletami i wadami - to prawda.. lepiej skupiać się na tym, co dobre, w końcu nie ma ludzi idealnych.

  OdpowiedzUsuń
 5. to jest racja - ludzie nie skupiają się już na zaletach i wadach. i to jest smutne własnie :( często tego doświadczam.

  Ty to masz cudowne widoki! <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne zdjęcia, a co do tytułu- poruszył moją wyobraźnią ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:
  http://aldrazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Chcialabym kiedys odiwedzic takie miejsca - na pewno sa wspaniale !

  OdpowiedzUsuń
 8. Ludzie mają naturalną tendencję do skupiania się na negatywach.

  OdpowiedzUsuń
 9. To już tkwi w ludzkiej mentalności- widzimy wady, żeby mieć się do czego przyczepić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Genialny tytuł. Jednakże skupianie się na wadach innych jest czymś co usprawiedliwia tego, kto się skupia i czyni go superideałem chodzącym, czy latającym z głową w chmurach.
  Z drugiej strony te słowa jakby do mnie skierowane jak chodzi o relacje z jednym kolegą. Wielokrotnie próbowałem dopatrzyć się zalet, ale też dostrzegłem tylko jedną, jak śpi :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale świetny tytuł ja bym na taki nie wpadła :D
  Sama bym się na takie coś wybrała :D


  http://wercia-blogs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. A więc jednak katapulta! :) jak ją widzę to już mam banana na twarzy :D
  Zgadzam się co do tych wad i zalet :) To oczywiste, że każdy posiada wady, ale posiada i zalety! I nie warto wypominać tego pierwszego, ale podkreślać to drugie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. W sumie to jeszcze jeden dodam komentarz, tylko dotyczący zdjęć. Naprawdę ładne jezioro :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Patrzeć na zalety owszem, ale nie tylko, żeby dana osoba nie wpadła w samozachwyt. Dla dobra bliskich trzeba im czasem zwrócić uwagę na jakieś ich wady, żeby nie doszli do wniosku że są idealni, bezbłędni i święte krowy. To tak jakby pulchnej dziewczynie mówić że jest szczuplutka i idealna- bardzo szybko przestanie o siebie dbać i się roztyje. sama tego doświadczyłam i teraz nie pozwalam już nikomu wmawiać mi, ze jestem chuda, bo wiem jak źle to na mnie wpływa. Najlepiej znaleźć jakiś najmniejszy, najsłabszy choćby złoty środek. A jak się nie uda... no cóż, nie wszyscy muszą cię lubić.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja też w czerwcu wybieram się na katapultę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. O jak ładnie :) Jak dla mnie wady i zalety to po prostu wymysł :) Każdy jest taki jaki jest i koniec, a to jak go odbieramy to nasza interpretacja :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Pierwszy raz widzę coś takiego jak katapult bungee... Podziwiam odwagę i życzę niezapomnianych wrażeń z tej atrakcji.
  Co do widzenia w każdym zalet. Naprawdę muszę? Bo czasem się nie da. No po prostu się nie da i już, bo ta jedna zaleta jest taka malutka, że te 99 zdecydowanie ją zasłania... i nic nie widać. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgadzam się z Tobą w 100%! :) Po co dopatrywać się w ludziach złego i niszczyć sobie humor? Bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
 19. o ile lepiej i fajniej gdybysmy mogli wybierac tylko dobro!
  ciekawe ujęcia

  OdpowiedzUsuń
 20. nikt nie jest idealny, trzeba umieć wykorzystać zalety ;)))

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się,że jesteś. ;*
Zostaw po sobie ślad.
Za każdy komentarz bardzo dziękuje !