piątek, 18 listopada 2016

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.

Steve Jobs

Cytat, który doskonale odzwierciedla to o czym chce dzisiaj napisać. Od pewnego czasu zauważam to, że inni chcą(lubią) kierować moim życiem, zrób to, zrób tamto. Już powinnaś założyć rodzinę, ja w Twoim wieku już byłam w ciąży itp, o dziwo te słowa nie lecą od mojej rodziny jak to zazwyczaj bywa, tylko od otoczenia, od osób, które znają mnie zaledwie 3 lata, a może nawet mniej. Ludzie lubią wchodzić butami do Twojego życia, myślą, że jak są starsi to wiedzą wszystko i mają prawo, żeby rządzić innymi. Nie łatwo komuś zaakceptować, że mam plan na swoje życie, to ja o nim decyduje, to ja mogę  wybrać co chce robić, gdzie jechać, to czy chce się odżywiać zdrowo czy mam ochotę zjeść bułkę z bekonem. Czasami zaczyna się od małych spraw, typu "nie powinnaś się tak ubierać, ile Ty masz lat", a kończąc na "planowaniu życia". 

Z każdym dniem bardziej poznaje ludzi, bardziej dostrzegam co tak naprawdę robią, często pewnie nieświadomie, a czasami celowo. Staram się zrozumieć ich myślenie, ich czyny. I im bardziej się w to wgłębiam, tym bardziej skompikowane i się to wydaje. 
I tym akcentem kończę moje przemyślenia i przedstawiam pierwszą cześć zdjęć z gór . Tymczasem jutro czeka na mnie Paryż...ruiny kaplicy

Klara

 

14 komentarzy:

 1. To prawda, ludzie często chcą ingerować w nasze życie...

  xxBasia

  OdpowiedzUsuń
 2. ach, wnioskuję co byś zabrała mnie na tę swoją wyprawę jedną choć...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bajeczne widoki, uwielbiam Twoje zdjęcia.
  Oczywiście - zgadzam się, że każdy ma swoje życie i będzie robił tak jak chce ;) Dobre rady są mile widziane tylko wtedy, kiedy sami ich chcemy. Ale nie w formie dyktowania komuś co jest dobre, a co złe i co teraz powinnaś robić. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludzie już tak mają - zazwyczaj wiedzą więcej o innych niz o sobie. Ja nikomu nie narzucam swojego zdania, każdy jest wolnym człowiekiem i ma przwo zyc jak chce.
  Często inni mówią co wypada a co nie wypada co jest po prostu głupotą, bo nie ma żadnych ale to żadnych zasad jak należy żyć. Ja zawsze podziwiam osoby, które są sobą i żyją jak chcą mają w tyłku zdanie innych :) Druga sprawa jest taka, że teraz mamy naprawdę luźne czasy i wielu młodych ludzi nie zamierza w ogóle brać ślubu i ży c schematem swoich rodziców, dziadków etc.
  Mam nadzieję, że niedługo każdy człowiek dojdzie do tego aby żyć jak chce i nie układać życia innym a je akceptować :)

  Jakie cudne widoki :) Naprawdę piękne miejsca! ;)

  Dziękuję, ja też mam nadzieje, że plany się nie zmienią ! :)

  Tak wiem, dzięki fb mam wrażenie , że przeczytałam już pół tej książki .. wiesz, magia życiowych cytatów :p
  Jednak wolałabym najpierw przeczytać Pokolenie Ikea. Kobiety

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja staram się nie przejmować tym co mówią inni i robić swoje. W końcu to ja wiem co jest dla mnie najlepsze. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bo łatwiej jest żyć cudzym życiem niż swoim... Każdy wybiera to co chce. Ja staram się żyć swoim życiem.
  Piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 7. W pełni się zgadzam. Rozumiem, że rodzice i przyjaciele mogą nam dawać jakieś drobne rady, ale nigdy nie powinni za bardzo ingerować w nasze życie i o nas decydować, co i kiedy mamy zrobić.

  Przepięknie tam u Ciebie *.*
  Czekam na relację z Paryża i zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ohoho, czyli jak czytam tego posta Ty się już "Paryżujesz", fajno! Na pewno możemy się spodziewać kilku fajnych zdjątek! ;D

  Z powyższego zestawiku fotek najbardziej ujął mnie motyw samotnej górki i wędrowca. Fajnie sklejony kadr, czuć tam podskórnie jakąś historię!

  OdpowiedzUsuń
 9. Rozumiem Cię i mam podobne zdanie do Twojego ;/

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Jobs! Jeden z moich ulubionych wizjonerów. A co do ludzi..... Im wiecej ich poznajemy tym bardziej kochamy zwierzęta. Ludzie uwielbiają wnikać w cudze zycie aby odwrócić uwagę od samych siebie

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety niektórzy mają tendencję do dyktowania innym jak mają żyć... Piękne zdjęcia i udanego pobytu we Francji! Bon voyage!

  OdpowiedzUsuń
 12. najważniejsze w życiu, jest żyć po swojemu. u mnie była masakra, zanim wyjechałam do Niemiec pół rodziny rzucało mi kłody pod nogi, każdy wiedział lepiej, co mam ze sobą zrobić, bo popełniam błąd, blabalbal. a teraz chyba jednak zrozumieli, że wiem, co robię i że mam trochę oleju w głowie :) nie patrz na innych - patrz na siebie!

  OdpowiedzUsuń
 13. i dziękuję za wszystkie miłe słowa ♥

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się,że jesteś. ;*
Zostaw po sobie ślad.
Za każdy komentarz bardzo dziękuje !